SPORTS AWARDS 2018

Henry Adams

All Round Contribution to Sport

Olivia Grigg

Service to the Student Sports Council

Michael Han

Junior Sportsperson of the Year

Tyron Henry

Senior Sportsperson of the Year

Boys’ 1st XI Hockey

Team of the Year

Totara House

House Cup

ATHLETICS

Melvin Subramaniam

Junior Boys Athletics Champion

Jacob Hollobon

Intermediate Boys Athletics Champion

Natasha Smith

Intermediate Girls Athletics Champion

Sam White

Junior Boys Athletics Champion

BADMINTON

Annie Liang

Most Improved Girl

Martin Qiang

Most Improved Boy

Lois Ko

Female Player of the Year

Eric Zhang

Male Player of the Year

BASKETBALL

Arne Larsen

Greatest Contribution to Basketball (Boys)

Free Downes

Greatest Contribution to Basketball (Girls)

Jordan Koteka

Junior Girls Player of the Year

Jaxon Crowther

Junior Boys Player of the Year

Freyana Kaikobadi

Senior Girls Player of the Year

Calvin Karsten

Senior Boys Player of the Year & Premier Boys Captain

Reuben Wong

Senior Boys Player of the Year

Christine Redondo

Premier Girls Captain

CRICKET

Mason Szucs

Most Improved Player

Lucas Troughear

Most Valuable Male Player & Best Bowler

Jamie Tukiri

Best Batsman

Marama Downes

Most Valued Female Player

FOOTBALL

Hamish Wong

Junior Boys Player of the Year

Summer O’Shea

Junior Girls Player of the Year

Amelia Kirkup

Captain of Girls 1st XI & Senior Girls Player of the Year

Sam Bryans

Captain of Boys 1st XI

Anton Picton

Senior Boys Player of the Year

HOCKEY

Jack Whittle

Greatest Contribution to Boys’ Hockey

Jardin Hey

Junior Girls Player of the Year

Ethan Green

Junior Boys Player of the Year

Olivia Grigg

Captain of 1st XI Girls & Senior Girls Player of the Year

Alyssa Whelan

Captain of 1st XI Girls

Brad Elliott

Captain of 1st XI Boys & Senior Boys Player of the Year

Mortaza Sahar

Captain of 1st XI Boys

NETBALL

Rachel Poole

Greatest Contribution to Netball

Lucy Poole

Most Improved Player

Jamie Clifford

Junior Player of the Year

Lauren Price

Captain of Premier Netball

Renee Tarpey

Player of the Year

RUGBY

Brady Fletcher

Most Promising Player

Marc Holzer

Most Improved Male Player

Mark Tuisalega

Most Dedicated Player

Stanley Farani

Most Outstanding Player & Player of the Year

Jeandre Du Toit

1st XV Captain

SWIMMING

Ella Crowe

Junior Girls Champion

Michael Han

Junior Boys Champion

Natasha Reynolds

Intermediate Girls Champion

Ryan Oliver

Intermediate Boys Champion

Senior Girls Champion

Phoebe Harris

Tyron Henry

Senior Boys Champion

Rocky Mulinuu

Senior Boys Champion

SOFTBALL

Aleisha Moor

Junior Player of the Year

Maddy Roy

Senior Player of the Year

TENNIS

Jake Clements

Male Player of the Year

Jasmine Gulanes

Female Player of the Year

RUGBY LEAGUE

Stanley Farani

Player of the Year

ORIENTEERING

Louis Hewitson-Townley

Orienteering Award

FOR PARENTS
If you can't find what you are looking for on this website, or if you want to contact us directly for a specific reason, please feel free to use this 'Parent Help Desk' form to contact us. The appropriate person will respond to your enquiry within 24 hours from Monday to Friday.
Parent Help Desk
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

x